Carbonate Rocks: Facies and Technical Use

Międzynarodowy Kurs Dyplomowy (Joint Master Course): Carbonate Rocks został zorganizowany przez wydziały geologiczne i palenotologiczne nastepujących uczelni:

Kurs przeznaczony jest dla studentów IV i V roku Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska i obejmuje 3 dwutygodniowe bloki zajęć specjalizujących (po jednym w każdym z ośrodków). W kursie bierze udział 15 studentów: 5 z każdego kraju. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez specjalistów z każdego uniwersytetu. Celem programu jest zapoznanie się z problematyką skał węglanowych: od wczesnej sedymentacji poprzez mikropaleontologię, diagenezę do ich technicznych właściwości oraz zastosowania.
Każda część kursu obejmuje 130 godzin: wykłady, zajęcia laboratoryjne i terenowe, według programu opracowanego przez uniwersytety partnerskie. Ponadto każdy student musi przeprowadzić badania w swojej uczelni macierzystej, a ich wyniki opisać w pracy dyplomowej. Na zakończenie kursu każdy z uczestników otrzyma Certyfikat Ukończenia Kursu. Kurs podyplomowy może być uznany za część studiów magisterskich.

Program kursu

CLUJ-NAPOCA
PALEONTOLOGIA, STRATYGRAFIA I FACJE SKAŁ WĘGLANOWYCH

1. Facje węglanowe w historii geologicznej